banner13

pressur

 

فشار چیست؟

 

به مقدار نیروی عمودی وارد شده بر واحد سطح یک جسم فشار می گویند. بر این اساس میزان فشار وارده بر یک سطح، از تقسیم مقدار نیروی وارده بر مساحت سطح مشخص می‌شود.

در دستگاه بین المللی SI ، "پاسکال" یکی از واحدهای اصلی اندازه گیری فشار است. یک پاسکال فشاری است که توسط نیرویی به بزرگی یک نیوتن به صورت عمود بر سطحی به مساحت یک متر مربع اعمال می شود.

از دیگر واحدهای اندازه گیری فشار می‌توان به اتمسفر (Atm)، میلی متر جیوه (mmHG) ، بار (bar) و پی اس آی (Psi) اشاره نمود.

اتمسفر(Atm) : واحدی است که معمولا برای اندازه گیری فشار هوا استفاده می شود. یک اتمسفر با فشار ناشی از یک ستون آب به ارتفاع ۱۰ متر برابر است. یک اتمسفر تقریباً برابر با میانگین فشار هوا در سطح آبهای آزاد است.

میلی متر جیوه (mmHG): میلی متر جیوه یک واحد مانومتریک است و بر اساس چگالی جیوه و شتاب گرانشی زمین تعریف می شود. هر ۷۶۰ میلی متر جیوه با یک اتمسفر برابر است. استفاده از این واحد اندازه گیری در صنعت کاربرد کمتری دارد و معمولاً برای اندازه گیری فشار گازها در رنج های پایین (نزدیک به فشار اتمسفر) از آن استفاده می‌شود.

بار (bar) : معادل ۱۰۰ هزار پاسکال و تقریبا برابر با یک اتمسفر است. همچنین واحد bar به صورت تقریبی معادل 1 Kgf/cm2در نظر گرفته می‌شود.

از این واحد اندازه گیری اغلب در تجهیزات صنعتی برای نشان دادن فشار سیالات (مایعات و گازها) استفاده می‌شود. بر همین اساس اغلب گیج های صنعتی بر اساس واحد bar یا Kgf/cm2درجه بندی شده اند.

در اینجا لازم است با واحد فرعی و پر کاربرد مگاپاسکال (Mpa) هم به دلیل کثرت استفاده در صنعت آشنا شویم که معادل یک میلیون پاسکال و یا 10 بار (bar) است. پس برای راحتی استفاده از گیج های فشار، روابط ساده زیر را به یاد داشته باشیم:

            1 bar = 100 Kpa = 1 Kgf/cm2 1Atm   ,           1 Mpa = 10 bar = 10 Kgf/cm2

پی اس آی (Psi) : پی اس آی واحد سیستم انگلیسی اندازه گیری فشار سیالات است. این واحد اندازه گیری که بسیار در صنعت مورد استفاده است، معادل یک پوند بر اینچ مربع است. یعنی فشار وارد شده ناشی از اعمال یک پوند نیرو به سطحی با مساحت یک اینچ مربع.

با توجه به کثرت استفاده از دو واحد Psi و bar ، بسیاری از گیج های فشار بر اساس این دو واحد درجه بندی شده اند. بر این اساس دانستن ضریب تبدیل این دو واحد برای صنعت گران بسیار مفید است:

            1Psi= 1 lb/in2                           1bar 14.5Psi                          1Mpa= 145Psi

در ادامه نمونه هایی از گیج های مورد استفاده در صنعت را خواهیم دید:

 

 123456789

 

 

 

frc 02

 

 

 

 

  

Frc 01

 

 

 * تخلیه دستی از نوع استاندارد (قابلیت نصب تخلیه خودکار را نیز دارد)
 * غبارگیری فیلتر در سری D دقت ۵ میکرونی دارد و در سری معمولی تا ۴۰ میکرون را غبارگیری میکند.

 

 

 

 

PC

 

 

 

پلی کربنات چیست؟


پلی کربنات ها (PC) گروهی از پلیمرهای ترموپلاستیک هستند که در ساختارهای شیمیایی خود شامل گروه های کربنات هستند. پلی کربناتهای مورد استفاده در مهندسی ، مواد محکم و سختی هستند و برخی از نمونه ها از نظر نوری شفاف هستند. آنها به راحتی شکل می گیرند ، قالب گیری می شوند و با استفاده از گرما می توان به آن ها فرم داد.
حداکثر دمای کاری: ۱۱۵–۱۳۰ درجه سانتیگراد
حداقل دمای کاری: -۴۰ درجه سانتیگراد 

 

 

 

 

a1

 

 

 

عملکرد سیستم ضربه گیر قابل تنظیم جک چگونه است؟

 

عملکرد این سیستم به گونه ای است که با ایجاد یک بالشتک هوا در فضای مابین پیستون و درپوش های انتهایی، هنگام حرکت شفت جک به طرفین، از وارد

آمدن ضربه به دو انتهای جک جلوگیری می‌کند.a2

 

 


مزایای وجود سیستم ضربه گیر قابل تنظیم بر روی جک چیست؟


این ویژگی ضمن جلوگیری از وارد آمدن آسیب به اجزای داخلی و بالا بردن عمر جک پنوماتیک، سبب ایجاد حرکت نرم و یکنواخت در انتهای کورس جک می‌شود.

 

 

چگونه می توان ضربه گیر را تنظیم نمود؟

 

با استفاده از پیچ های تنظیم تعبیه شده روی دو درپوش انتهایی، میتوان به میزان مورد نیاز عملکرد سیستم ضربه گیر یا همان ترمز جک ها را کنترل نمود.

 

 

 

دفتر مرکزی

 • تهران ، خیابان شهید مطهری ، خیابان علی اکبری ، نبش خیابان صحاف زاده ، پلاک 68 ، طبقه 4 ، واحد 8
 • 021-88753262
  021-88751239
 • 021-88752279
 • info@elitepneumatic.ir

فروشگاه مرکزی

 • تهران ، خیابان امیرکبیر ، ناظم الاطباء جنوبی ،کوچه ناهید ، پاساژ امیرکبیر ، طبقه همکف ، بازرگانی کاسپین
 • 021-33954788
  021-33112675
 • whatsapp
  0903-8875938
 • hanif.shirdel@gmail.com

map111