تخلیه سریع

تخلیه سریع

تخلیه سریع

Quick Exhaust Valve

(QE)

شمای فنی شیر تخلیه سریع

جهت افزایش سرعت عملکرد جک های پنوماتیک از شیر تخلیه سریع پنوماتیک استفاده می‌شود. بسته به نوع طراحی و عملکرد مورد نیاز جک های پنوماتیک، می‌توان با نصب شیر تخلیه سریع در یک یا هر دو ورودی جک، سرعت حرکت شفت را در یک یا هر دو مسیر حرکت جک افزایش داد.

شیر تخلیه سریع پنوماتیک یک شیر سه راهه است که معمولاً در نزدیک ترین نقطه به ورودی جک و یا مستقیماً در ورودی جک نصب می‌شود. عملکرد شیر تخلیه سریع بدین گونه است که با اعمال فرمان عملکرد جک و عبور هوای فشرده از مسیر شیر به داخل جک پنوماتیک، مسیر خروجی شیر بسته شده و هوای فشرده وارد جک پنوماتیک می‌شود و پیستون را در سمت اعمال باد به حرکت در می‌آورد. با قطع جریان هوای فشرده، مسیر جریان ورودی توسط دیافراگم داخل شیر بسته شده و هوای فشرده داخل سیلندر جک به سرعت از خروجی شیر تخلیه می‌شود. تخلیه سریع هوا و کاهش ناگهانی فشار اعمال شده به جک، حرکت سریع پیستون در مسیر برگشت را ممکن می‌سازد.

با توجه به سرعت و حجم قابل توجه هوای خروجی از شیر تخلیه سریع پنوماتیک، بهتر است در پورت خروجی شیر از صدا خفه کن (اگزوز) استفاده شود.

عملکرد شیر تخلیه سریع

شیرهای تخلیه سریع Elite در دو نوع کوزه ای و کتابی و در سایزهای 1/4 ، 3/8 و 1/2 عرضه می‌گردد.

نوع کوزه ای شیرهای تخلیه سریعElite  با کدفنی BQE معرفی شده است.

بدنه شیر تخلیه سریع کوزه ای Elite از آلیاژ برنج ممتاز با پوشش نیکل تشکیل شده و سیستم آب بندی این شیرها از جنس NBR با دوام عملکردی بالا ، فشار کاری تا 10 bar و دمای کاری تا 70 درجه سانتیگراد است.

شمای فنی شیر تخلیه سریع کوزه ای

نوع کتابی شیرهای تخلیه سریع Elite با کد فنی QE از جنس آلیاژ آلومینیوم و سیستم آب بندی NBR با فشار کاری 8 bar و دمای کاری تا 70 درجه سانتیگراد می‌باشد.

شیر تخلیه سریع کتابی

تخلیه سریع ۱/۴ QE-02
تخلیه سریع ۳/۸ QE-03
تخلیه سریع ۱/۲ QE-04
تخلیه سریع کوزه ای ۱/۴ BQE-02
تخلیه سریع کوزه ای ۱/۲ BQE-04

جهت مشاهده سایر محصولات شیر پنوماتیک کلیک کنید.

qe2

اشتراک گذاری

محصولات دیگر

اشتراک گذاری

فهرست