فیلتر طرح SHAKO

فیلتر طرح SHAKO

فیلتر طرح SHAKO چیست؟

فیلتر هوا همانگونه که از نامش پیداست، وظیفه تصفیه و پاکسازی هوای ورودی به تجهیزات پنوماتیک را بر عهده دارد. فیلتر هوا معمولاً به عنوان یکی از اجزای واحد مراقبت هوا در کنار فیلتر رگلاتور طرح SHAKO و روغن زن قرار دارد، لیکن در مواردی که فشار هوا به صورت جداگانه تنظیم گردیده و تجهیز مصرف کننده هوای فشرده نیازی به روغن کاری ندارد، از واحد فیلتر هوا به تنهایی در ورودی تجهیز استفاده می‌شود. همچنین معمولاً در کمپرسورهای قابل حمل، از یک فیلتر هوا جهت تصفیه هوای خروجی از کمپرسور استفاده می‌شود.

فیلتر هوای طرح SHAKO از یک بدنه آلومینیومی، هسته فیلتراسیون برنجی و محفظه ای از جنس پلی کربنات تشکیل شده است. نحوه عملکرد فیلتر بدین گونه است که هوای ورودی به درون محفظه فیلتر هدایت شده و مسیر عبور هوای فشرده به گونه‌ای است که با ایجاد یک جریان چرخشی، هوای ورودی پس از تماس با سطح داخلی محفظه و عبور از هسته متخلخل برنجی از فیلتر خارج می‌شود. طی این فرایند، بخشی از رطوبت محلول در هوا در تماس با محفظه و هسته برنجی میعان یافته و به صورت قطرات آب از هوای فشرده جدا شده و در کف محفظه جمع می‌شود. آب جمع شده در کف محفظه فیلتر به صورت نیمه اتوماتیک و بر اثر اختلاف فشار ایجاد شده در مدار، تخلیه می‌گردد. همچنین در صورت وجود غبار و ذرات آلاینده در هوای فشرده، ذرات با ابعاد بیش از ۴۰ میکرون اجازه عبور از هسته برنجی را نخواهند یافت.

یادآور می‌شود که برای عملکرد صحیح فیلتر، لازم است ضمن توجه به نشانگر مسیر ورود و خروج هوای فشرده، فیلتر در جهت درست در مدار نصب گردد.

محدوده فشار کاری فیلتر طرح شاکو بین 1.5bar تا 8.5bar است.

الیت پنوماتیک فیلترهای طرح شاکورا در دو سایز ۱/۴ و ۱/۲ عرضه نموده است.

Filter 02

فیلتر۱/۴ طرح شاکو UF-02
فیلتر۱/۲ طرح شاکو UF-04
فیلتر طرح SHAKO

اشتراک گذاری

محصولات دیگر

اشتراک گذاری

فهرست